ARTVİN BORÇKA İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

18 Mart Çanakkale Deniz Zaferi’nin 100. Yılı ve Şehitleri Anma Günü nedeniyle bir program düzenlendi.

18 Mart Çanakkale Deniz Zaferi’nin 100. Yılı ve Şehitleri Anma Günü nedeniyle Borçka Acarlar Meslek Yüksek Okulu salonunda resmi anma programı düzenlendi.
18 Mart Çanakkale Deniz Zaferi’nin 100. Yılı ve Şehitleri Anma Günü nedeniyle bir program düzenlendi.

Dünya tarihi üzerinde belirleyici bir etkiye sahip olan 18 Mart Çanakkale Deniz Zaferi’nin 100. Yıldönümüne erişmenin haklı gururu ve mutluluğunu milletçe yaşıyoruz. 

Çanakkale Zaferi, hiç kuşkusuz sonuçları itibarıyla tarihin akışını ve her şeyden önemlisi Türk ulusunun kaderini değiştiren çok önemli bir başarıdır. Çanakkale Zaferi, vatanın bütünlüğü ve ulusun bağımsızlığı söz konusu olduğunda, Türk milletinin neleri başarabileceğinin en güzel kanıtıdır. Tarihimizin en önemli kilometre taşlarından biri olan Çanakkale Zaferi, milletimizin asla boyunduruk altına alınamayacağının sembolüdür. Yüce milletimiz, kendisini esaret altına almak isteyenlere göğsünü siper ederek her şeyin bittiği sanılan bir dönemde zaferini tüm dünyaya ilan etmiştir. Bu sebeple Çanakkale’yi en iyi şekilde idrak etmeli ve gelecek nesillerimize aktarmalıyız.

Tüm şehitlerimizi rahmet ve saygıyla anıyoruz. Ruhları şadolsun.

Gündoğdu Mahallesi Hükumet Caddesi 08400 BORÇKA - 04664151042

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.