ARTVİN BORÇKA İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

ARTVİN MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ'NDEN "ÇORUH YENİDEN" TANITIM FİLMLERİ YARIŞMASI

ARTVİN MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ'NDEN

Şehrimizin sosyal, kültürel, ve ekonomik merkezi konumunda yer alan Çoruh, Evliya Çelebi'nin Seyahatnamesi'nde söz ettiği meşhur Menkisile Gemileri ve kayıklarıyla yüzyıllardır yörenin  lojistik ve ulaşım misyonunu da üstlenmiştir. Çoruh'un bu nostaljik taşımacılığından esinlenerek modern bir dokunuşla Çoruh barajlarına yeni bir çehre kazandıran projelerimiz, "Çoruh İskeleleri" ve "Tekne Tur Rotaları" konsepti ile yörede eşsiz bir cazibe merkezi oluşturmuştur.

        Kadim şehrin bereketli topraklarında, kolları ve gövdesi ile şehri beslemeye and içmiş Çoruh'u; barajlarla hayat bulmuş, iskeleleriyle renklenmiş bu yeni çehresiyle anlatmaya, Çoruh'un hikayesini yeniden yazmaya ne dersiniz?

        Çoruh iskelelerinden tekne ile yol alırken gözümüze çarpan nefes kesici güzellikleri, yeşilin en güzel tonunda sakladığı tarihi mirası, başka yerde bulamayacağınız endemik bitkileri, Akdeniz'in Karadeniz'e emanet ettiği fıstık çamları, çeşit çeşit yabanıllarını, iskele çevresinde şekillenmiş yani yaşam alanlarını objektifinizden anlatacağınız Artvin Valiliği "Çoruh Yeniden" Tanıtım Filmleri Yarışması'na değerli katılımlarınızı bekliyoruz.

03-05-2021

 

 

 

 

EK-1 YARIŞMA ÖN BAŞVURU FORMU

EK-2 MUVAFAKATNAME

EK-3 FİLM TESLİM FORMU

EK-4 FİLM İÇERİĞİ TEMA DETAYLARI

1.ETAP

2.ETAP

3.ETAP

YARIŞMA ŞARTNAMESİ

Gündoğdu Mahallesi Hükumet Caddesi 08400 BORÇKA - 04664151042

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.