ARTVİN BORÇKA İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Borçka İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Bayram BAKIR'ın 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Mesajı

Borçka İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Bayram BAKIR'ın 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Mesajı

Bugün millî egemenliğimizin temsil edildiği Türkiye Büyük Millet Meclisimizin açılışının 100'üncü yılını kutlamanın coşku, heyecan ve gururunu yaşıyoruz.  

       Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK, yarınlarımızın teminatı olan çocuklarımıza verdiği önemin ve güvenin bir nişanesi olarak Türkiye Büyük Millet Meclisinin açıldığı gün olan 23 Nisan´ı, Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı olarak ilan etmiştir. 23 Nisan, bugün her ülkeden çocukların sevgi ve dostluk duygularıyla kaynaştığı evrensel bir bayram haline gelmiştir. Bu bayram ki tüm dünya çocuklarının katılımıyla kutlanan ilk ve tek çocuk bayramıdır.  

    Türk çocukları da her yıl bu mutlu günlerini tüm dünya çocuklarıyla paylaşmakta, tüm dünyaya sevgi, barış, iyilik mesajı vermektedirler. Bu yıl kutlamalarda bedenen bir arada olamasak da evlerimizde, balkonlarımızda bu büyük günü coşkuyla ve gurular kutlayacak, mesajlarımızı tüm dünyaya ulaştıracağız. 

      Bu duygu ve düşüncelerle Gazi Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere onun silah arkadaşlarını, şehitlerimizi, gazilerimizi saygı, şükran ve minnetle anıyor; bugünü anlamlandıran çocuklarımızın 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı'nı da en içten dileklerimle kutluyorum.

 

                                                                                                                                                                   Bayram BAKIR

                                                                                                                                                                İlçe Milli Eğitim Müdürü

Gündoğdu Mahallesi Hükumet Caddesi 08400 BORÇKA - 04664151042

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.