ARTVİN BORÇKA İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Cumhuriyetimizin Kurucusu Büyük Önder Mustafa Kemal ATATÜRK, Ebediyete İntikal Edişinin 78. Yıl Dönümünde Düzenlenen Törenle anıldı.

Resmi anma programı gereğince, 10 Kasım 2016 Perşembe günü daire amirleri tarafından saat 09:00´da Borçka Belediyesi Parkındaki Atatürk Anıtına çelenk sunumu ve ardından saygı duruşu yapıldıktan sonra İstiklal Marşı okundu.
Cumhuriyetimizin Kurucusu Büyük  Önder Mustafa Kemal ATATÜRK, Ebediyete İntikal Edişinin 78. Yıl Dönümünde Düzenlenen Törenle anıldı.

         Borçka Belediyesi önündeki anma programında, Artvin Vali Yardımcısı – Sarp Mülki İdare Amiri Mehmet Ali Öztürk, Borçka Belediye Başkanı Aslan Atan, askeri erkan, siyasi parti başkanları, daire amir ve müdürleri, sivil toplum kuruluş temsilcileri ve çok sayıda Borçka halkı Atatürk büstü önünde hazır halde bulundular.

         Borçka Kaymakamlığı ve Belediye Başkanlığı çelenklerinin sunumu yapıldıktan sonra 09.05’de 2 dakikalık saygı duruşu, İstiklal Marşı okundu ve ardından tören alanında bulunan Türk Bayrakları yarıya indirildi.

         Anma programı saat 10.00’da Borçka Acarlar Meslek Yüksek Okulu konferans salonunda Atatürk ile ilgili çeşitli video gösterisi, Atatürk Ortaokulu Sosyal Bilimler Öğretmeni Koral Bekiroğlu tarafından günün anlam ve önemi ile ilgili konuşması, öğrenciler tarafından Atatürk’ün sevdiği türküler ve şiir korosu oratoryo gösterimi, drama, çocuk şarkıları korosu, öğrenciler tarafından şiirler, 10 Kasım dolayısıyla Borçka ilçemizde çeşitli kişilerce yapılan Atatürk ile ilgili söyleşi ve röportajlar, İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünce düzenlenen yarışmalarda dereceye giren öğrencilere ödüllerinin verilmesiyle anma töreni sona erdirildi.

15-11-201615-11-201615-11-201615-11-2016

Gündoğdu Mahallesi Hükumet Caddesi 08400 BORÇKA - 04664151042

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.