ARTVİN BORÇKA İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

DİN ÖĞRETİMİ GENEL MÜDÜRLÜĞÜ DERGİSİ ALMANAK 11. SAYISI İLE YAYIMDA

DİN ÖĞRETİMİ GENEL MÜDÜRLÜĞÜ DERGİSİ ALMANAK 11. SAYISI İLE YAYIMDA

Millî Eğitim Bakanlığımızın hazırladığı 2023 Eğitim Vizyonu belgesinde gösterilen istikamet doğrultusunda; çağın ve geleceğin becerileriyle donanmış ve bu donanımı insanlık hayrına sarf edebilen, bilime sevdalı, kültüre meraklı ve duyarlı, nitelikli, ahlaklı bireyler yetiştirmek amacına ulaşmanın kararlığı Genel Müdürlüğümüzün temel politikasıdır. Geleceğimizi, vatanımızı ve kutsal değerlerimizi emanet edeceğimiz nesillerin ilim, irfan ve ahlakla yoğrulması için çalışmalarımız hız kesmeden devam etmektedir.

COVID-19 salgını nedeniyle yeni eğitim öğretim yılında okullarımızın açılmasında bir burukluk her ne kadar yaşandıysa da uzaktan eğitimin nasıl olacağı sorusuna verdiğimiz cevapların netliği, planlama ve uygulamalarımızla imam hatip okulu öğrencilerimizin eğitimden kopmadan eğitim sürecinin içerisinde olmaları sağlandı. Niteliği uluslararası standartlara taşınmış güçlü eğitim modelimiz istikametinde; eğitim öğretim yılının maddi ve manevi gayret göstererek öğrencilerinin en iyi şekilde yetişmesi için caba harcayan eğitim yöneticilerimize, üstün fedakârlıklar göstererek geleceğimizi inşa eden öğretmenlerimize, eğitim öğretim sürecinde her türlü desteği sağlayan velilerimize, milletimizin ve insanlığın umut ışığı sevgili öğrencilerimize hayırlar getirmesini temenni ederiz.  

Her zaman öğrencilerimize mümkün olan en iyi eğitimi vermenin çabası içinde olan, milletimizin alın teri, emeği ve duaları ile her geçen gün kalitesini artırarak vakur adımlarla geleceğe yürüyen imam hatip okullarımızın, nitelikli eğitim yarışında 2020-2021 eğitim öğretim yılında da zirveleri zorlayacağına inanıyoruz.  Bu bağlamda hazırladığımız ALMANAK ile kamuoyunu;

  • Genel Müdürlüğümüzce gerçekleştirilen ziyaret, kabul, proje, çalıştay, seminer, sempozyum, toplantı ve etkinliklere
  • Okullarımızın genel yapısı, amaçları, uygulama esasları, farklı yönleri ve eğitim müfredatları doğrultusunda gerçekleştirilen akademik, sosyal ve kültürel, sanat ve spor, mesleki alanlardaki faaliyetlere

dair bilgilendirme amaçlanmaktadır. Genel Müdürlüğümüz ve Genel Müdürlüğümüze bağlı İmam hatip okulları çalışma ve uygulamalarını ALMANAK yayınımızın 11.sayısı ile beğeninize sunuyoruz.  11.sayısı yayınlanan ALMANAK'ın okul yönetici ve öğretmenlerimize, geleceğimizin teminatı olan değerli öğrencilerimize, velilerimize ve eğitim gönüllüsü paydaşlarımıza faydalı olmasını diliyoruz.

Almanak 11. Sayıyı görüntülemek için tıklayın.

http://dogm.meb.gov.tr/pdf/Almanak_11.pdf

Gündoğdu Mahallesi Hükumet Caddesi 08400 BORÇKA - 04664151042

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.