ARTVİN BORÇKA İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İlçe Milli Eğitim Müdürü Bayram BAKIR'ın 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı mesajı.

İlçe Milli Eğitim Müdürü Bayram BAKIR'ın 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı mesajı.

"Türkiye Cumhuriyeti'nin temel taşlarını oluşturan Türkiye Büyük Millet Meclisi'nin kuruluşunun 102'inci  Yıldönümünde, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı'nı kutlamanın gururu ve mutluluğu içerisindeyiz. 23 Nisan, bundan 102 yıl önce Büyük Millet Meclisi'nin açılışı, Türk Milleti'nin kendi geleceğini belirlediği, egemenliğin millet iradesine bırakıldığı ve milletin bağımsızlığını tüm dünyaya haykırdığı, Türk tarihinin önemli dönüm noktalarından birisidir.

Geleceğimizin teminatı; Türkiye'mizin ve yüce milletimizin umudu ve güvencesi sevgili çocuklar,

Türkiye Cumhuriyeti Devletinin temellerinin atıldığı, Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı'nın Büyük Önderimiz Atatürk tarafından siz çocuklarımıza armağan edilen, Türk ve Dünya çocuklarının şenlik, kardeşlik ve dostluk günüdür.

Biz ümit ediyor ve inanıyoruz ki, sizler bağımsız yaşayabilmek için, sürekli çalışma, başarma duygusu içerisinde kalbi insan, millet ve vatan sevgisiyle dolu kişiler olarak yetişmektesiniz. Türkiye Cumhuriyeti sizin ellerinizde daha da güzelleşecek ve yükselecektir. Yine ümit ediyoruz ki, sorumluluklarının bilincinde, ülkesini ve milletini seven, ufku geniş, büyük düşünen, sorumluluk duygusu gelişmiş iyi eğitimli bir nesil, Türkiye'nin her alanda sıçramasını sağlayacaktır.

Bu duygu ve düşüncelerle; başta TBMM'nin ilk Başkanı Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, bizlere emanet edilen bu vatan uğruna canlarını feda eden tüm şehitlerimizi, kahramanlarımızı ve gazilerimizi bir kez daha minnet ve şükranla anıyor, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramını en kalbi duygularımla kutluyor, dünyanın bütün çocuklarına barış ve mutluluk getirmesi temennisiyle, tüm çocuklarımızı sevgiyle kucaklıyorum.

                                                                                                                                                                                                Bayram BAKIR

                                                                                                                                                                                    Borçka İlçe Milli Eğitim Müdürü

Gündoğdu Mahallesi Hükumet Caddesi 08400 BORÇKA - 04664151042

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.