ARTVİN BORÇKA İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İlçe Milli Eğitim Müdürü Sayın Bayram BAKIR'ın 10 Kasım Atatürk'ü Anma Günü Mesajı

Cumhuriyetimizin kurucusu, İstiklal Harbi'nin kahraman başkomutanı ve Türk tarihinin mümtaz şahsiyeti, Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ü; ebediyete intikalinin 84. yılında minnet, şükran ve özlemle yâd ediyoruz.
İlçe Milli Eğitim Müdürü Sayın Bayram BAKIR'ın 10 Kasım Atatürk'ü Anma Günü Mesajı

 

      Hayatını, vatanın ve milletin selametine adayan Gazi,  sayısız cephede kurmaylık dehasını ispatlarken aynı zamanda istikbalin büyük ve muktedir Türkiye'si için gelecek kuşaklara ilham veren reform ve kararlara imza atmıştır. Çağının çok ötesindeki düşünceleri, modern Türkiye'nin kurulmasında kılavuzluk etmiştir.

     Mustafa Kemal Atatürk, ordusunun başında yılmaz bir komutan, ülkesi için en doğrusunu yapmayı kendisine şiar edinmiş devlet adamı, Türk milletinin gönül hanesindeki kıymeti hiçbir zaman değişmeyecek bir lider olarak tarihimizdeki yerini koruyacaktır. En büyük eseri olarak gördüğü Türkiye Cumhuriyeti, onun fikir ve idealleri doğrultusunda muasır medeniyetler seviyesine ulaşma hedefine güçlü adımlarla ilerlemektedir.

      Aramızdan ayrılışının 84. yıldönümünde cumhuriyetimizin banisi büyük devlet adamı Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ü ve kahraman silah arkadaşlarını saygı, sevgi ve minnetle anıyor; Türk milletinin onun manevi hatırasına ilelebet sahip çıkacağını ifade etmek istiyorum.

Gündoğdu Mahallesi Hükumet Caddesi 08400 BORÇKA - 04664151042

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.