ARTVİN BORÇKA İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İlçe Milli Eğitim Müdürü Sayın Bayram BAKIR´ın 2016 - 2017 Eğitim Öğretim Yılı Mesajı

Sayın Kaymakamım, eğitim camiamızın değerli çalışanları, değerli misafirler ve geleceğimizin teminatı olan çok kıymetli öğrencilerimiz hepinizi en derin sevgi ve muhabbetle selamlıyorum. 
İlçe Milli Eğitim Müdürü Sayın Bayram BAKIR´ın  2016 - 2017 Eğitim Öğretim Yılı Mesajı

15 Temmuz’da hain FETÖ terör örgütü ve işbirlikçileri tarafından gerçekleştirilen darbe kalkışmasında vatan için, bayrak için gözlerini kırpmadan şehadete yürüyen Şehitlerimiz Erol İnce’yi, Dursun Acar’ı, Ömer HALİSDEMİR’i ve tüm aziz şehitlerimizi rahmet ve minnetle bir kez daha yad ediyoruz.

Bir ülkenin refahı ve mutluluğu, ekonomik, kültürel ve sosyal faktörlerin yanında ülke halkının nitelikli ve sürekli eğitim almasına bağlıdır. Eğitim, her zaman olduğu gibi insan davranışlarını geliştiren, insanların birbirleriyle ve toplumla ilişkilerini sağlayan bir araç olarak 21. yüzyılda da önemini sürdürecektir. Küreselleşen dünyada eğitim, sürekli öğrenmeyi, bilgi edinmeyi, bilgiye ulaşmayı, bilgi üretmeyi, bilgiyle yaşamayı sağlayan bir süreçtir. Kalkınmış ve modern ülkeler eğitim sistemlerini sürekli yenileme ve gözden geçirme ihtiyacı duymaktadır.

Milli Eğitim Bakanlığımız, Cumhuriyetin kuruluşuyla birlikte eğitim öğretim politikaları üreterek, Başöğretmen Mustafa Kemal Atatürk’ün işaret ettiği muasır medeniyet seviyesine ulaşma hedefini gerçekleştirmek için yoğun çaba içerisine girmiştir. 2023 eğitim hedefleri doğrultusunda çalışmalarına yön veren Bakanlığımızca Eğitimde Fatih Projesi gibi birçok reform gerçekleştirilmiştir.

İlimiz ve ilçemizde Eğitimin Niteliğini Geliştirmek, hedeflerimizi, ülkemizin eğitim politikalarını, stratejilerini rehber edinerek paydaşlarımızla birlikte tespit etmek ve bu hedeflere ulaşabilmek için düzenlediğimiz eğitim çalıştaylarında alınan kararlarla geleceğimize büyük bir heyecan ve kararlılıkla yön vermeye devam edeceğiz.

2016-2017 Eğitim Öğretim yılı, okullarımızda yönetici, öğretmen, öğrenci ve velilerimizin katkılarıyla sosyal, sportif, kültürel, akademik alanlarda elde edilen başarıların daha üst noktalara taşınması için gayret ve çabaların yoğunlaştığı bir yıl olacaktır.

Değerli öğretmenlerimiz,

 Çağdaş ülkeler arasında yerimizi alabilmemiz için araştırma, sorgulama yeteneğine sahip, bilgi üretebilen ve değerlendirebilen, bilimsel gelişmeleri takip eden bireyler yetiştirmek için çalışmalıyız.

Çocuklarımıza pozitif bilimlerle birlikte milli ve manevi değerlerini öğrenme ve içselleştirme yönünde yapacağınız her çalışma; gelecekte, ülkemizin sağlam bir toplum yapısına sahip olmasına vesile olacaktır. Geleceğimizi; karakteri sağlam, özgür düşünebilen, tarih ve kimlik bilinci yüksek, özgüven sahibi nesillerle inşa edeceğiz. Bu kutsal görevi üstlenmenin bilinci içerisinde şartlar ne olursa olsun görevimizi lâyıkıyla yerine getireceğinize inancımız tamdır.

Sevgili öğrenciler;

Ne kadar büyük hedefleriniz olursa, o oranda başarılar elde edeceğinizi biliniz. Mutlaka kendinize hedef belirleyiniz ve o hedefe ulaşmak için planlı bir şekilde çalışın. Unutmayın hedefleri olmayan hiçbir yere varamaz.

Kıymetli velilerimiz;

öğretmenlerimizin ve sizlerin ortak amacı öğrencilerimizi geleceğe en donanımlı şekilde hazırlayabilmektir. Bu ortak amacı gerçekleştirmede sizlerin görevi öğrencinize, okulunuza sahip çıkmak ve onları desteklemektir. Çocuklarınız için okullarımız ile sürekli iletişim ve iş birliği içinde olun. Öğrenci-öğretmen-okul  yönetimi  ve veli arasında kurulacak sağlıklı bir iletişim, öğrencilerimizin başarılarını artıracaktır. 

 

          Bu duygu ve düşüncelerle geleceğimizi şekillendiren siz kıymetli öğretmenlerimizin, yarınlarımızın teminatı olan sevgili öğrencilerimizin,  eğitim öğretimin vazgeçilmez paydaşları olan değerli velilerimizin ve tüm eğitim camiamızın İlköğretim Haftası’nı kutluyor, 2016-2017 eğitim-öğretim yılının İlçemize ve ülkemize hayırlı olmasını temenni ediyor, gelecekte daha başarılı ve mutlu bir nesil yetiştirebilme azmiyle sizleri selamlıyor, saygılarımı sunuyorum.

                                                                                            Bayramm  BAKIR

                                                                                      Borçka İlçe Milli Eğitim Müdürü

Gündoğdu Mahallesi Hükumet Caddesi 08400 BORÇKA - 04664151042

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.