ARTVİN BORÇKA İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İlçe Milli Eğitim Müdürü Sayın Bayram BAKIR'ın İlköğretim Haftası Mesajı

İlçe Milli Eğitim Müdürü Sayın Bayram BAKIR'ın İlköğretim Haftası Mesajı

                  Bilgi, birikim ve kültürel değerlerimizin gelecek nesillere doğru bir şekilde aktarılabilmesi, çocuk ve gençlerimize sunacağımız eğitim öğretim hizmetinin bir sonucudur. Eğitimde duraklamak ve çağın gereklerine kulak tıkamak, millet olarak hızla gelişen ve değişen dünya karşısında hak ettiğimiz konuma çıkmamıza engel olacaktır.

            Bilindiği üzere ülkemiz, tüm dünya ile eş zamanlı olarak Covid-19 salgınına karşı çetin bir mücadelenin içerisindedir. Alınan tedbirler, okullarımızda yürütülmekte olan eğitim öğretim faaliyetlerini de birebir etkilemiştir. Bu kapsamda, geçtiğimiz Mart ayından itibaren yüz yüze eğitime bazı kısıtlamalar getirilmiştir.  Yaşamakta olduğumuz olağandışı gelişmeler, bu yılki ilköğretim haftasını da daha farklı bir şekilde kutlamamıza vesile olmaktadır. 

                   Öğrencilerimiz 2020/2021 eğitim öğretim yılına EBA üzerinden canlı derslere katılarak ve TRT EBA kanalları üzerinden derslerini takip ederek başlamışlardır.  Elbette öğretmenler olarak yüz yüze eğitimin heyecanı ve sıcaklığına büyük bir özlem duyuyor; 21 Eylül'de aşamalı ve kontrollü bir şekilde okullarımızda tekrar ağırlamaya başlayacağımız öğrencilerimize kavuşmanın hasretini yaşıyoruz.   Ancak her şeye rağmen eğitim faaliyetlerinin devam ettiğini ve her ne olursa olsun devam edeceğini bir kez daha hatırlatarak tüm öğretmen, öğrenci ve velilerimize şu önemli hususları hatırlatmak istiyorum:

                   Kıymetli Öğretmenlerimiz,

               Geleceği imar ve inşa edecek çocuklarımızı geleceğe hazırlayan, onlara her anlamda rehberlik eden, önder ve öncü olan sizlersiniz. Yaşamakta olduğumuz pandemi süreci öğrencilerimizle olan iletişimizi olumsuz anlamda etkilememeli. Sizler her zaman için öğrencilerimizin "öğretmen"i olacak, hem akademik anlamda hem de ahlaki olarak en iyi şekilde yetişmelerine katkı sunacaksınız. Sizlere inancımız ve güvenimiz her zamankinden daha fazladır. 

                  Sevgili Öğrencilerimiz,

             Sizlerden en büyük beklentimiz, alınan tedbirlere hassasiyetle uyarak sağlığınıza dikkat etmenizdir. Sizlerin göstereceği hassasiyet, toplumun geneline hâkim olacak, salgın dönemini daha dirayetli bir şekilde atlatmamıza katkı sunacaktır. Yüz yüze eğitimden uzak kaldığınız süre zarfında okullarımıza ve öğretmenlerinize duyduğunuz hasretin, akademik olarak sizleri geride bırakmasına fırsat tanımayınız. Daha çok çalışarak uzaktan eğitimi en verimli şekilde geçirmelisiniz. Geleceğin dünyasında sizleri bekleyen yeniliklere şimdiden alışmalı; bu yeniliklere hâkim olmalısınız.

                 Saygıdeğer Velilerimiz,

           Eğitim öğretimin en önemli ve belirleyici taraflarından biri de sizlersiniz. Öğrencilerimizin başarılı bir eğitim hayatının olması, ancak sizlerin vereceği destekle mümkündür. Pandemi sürecinde öğrencilerimiz evlerinde her zamankinden daha çok vakit geçiriyorlar; onlarla daha çok vakit geçirmeniz, kendi kültür ve medeniyetimizin güzelliklerini onlara aktarmanız ve elbette uzaktan eğitimin verimli geçmesi konusunda onlara vereceğiniz destek, çok büyük bir önemi ifade etmektedir. Yaşadığımız şu süreci, öğrencilerimizin mümkün olduğu kadar zarar görmeden atlatabilmeleri, siz değerli velilerimizle yapacağımız işbirliği ile mümkün olacaktır.

Bu duygu ve düşünceler içerisinde 14-18 Eylül 2020 tarihleri arasında idrak edeceğimiz İlköğretim Haftası" vesilesiyle yeni eğitim yılının şehrimize, ülkemize ve milletimize hayırlı olmasını temenni ediyor, hep birlikte sınıfları dolduracağımız günlerde buluşmayı diliyorum.

 

                                                                                                                                                           Bayram BAKIR

                                                                                                                                           Borçka İlçe Milli Eğitim Müdürü

Gündoğdu Mahallesi Hükumet Caddesi 08400 BORÇKA - 04664151042

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.