ARTVİN BORÇKA İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Bayram BAKIR'ın 10 Kasım Mesajı

İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Bayram BAKIR'ın 10 Kasım Mesajı

Kurtuluş Savaşı'nın Başkomutanı, Cumhuriyetin bânisi, ilk Cumhurbaşkanı Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ü vefatının 81. Yıl dönümünde, rahmetle yâd ediyor, Gazi Mustafa Kemal Atatürk ile birlikte, ahirete irtihal etmiş tüm gazilerimize ve şehitlerimize minnettarlığımızı ifade ediyorum.

Türkiye Cumhuriyetini sonsuza kadar yaşatmak için en büyük şiarımız: Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün, "Türk çocuğu, ecdadını tanıdıkça kendinde daha büyük işler yapma kuvvetini bulacaktır!" ifadesi doğrultusunda birlik ve beraberlik içerisinde azami gayretle çalışmak milli ve manevi değerlerimize bağlı, atalarını ve tarihini bilen nesiller yetiştirmektir.

Bizler; millet olarak  "Benim naçiz vücudum elbet bir gün toprak olacaktır fakat Türkiye Cumhuriyeti ilelebet payidar kalacaktır!" diyen Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün açtığı yolda, var gücümüzle çalışmaya devam edeceğiz. 

Bir milletin yeniden diriliş destanının yazıldığı, Anadolu'da bağımsızlığa giden yolu açan Kurtuluş Savaşı'mızın mimarı Gazi Mustafa Kemal Atatürk, büyük başarıları ve milletimize çizdiği çağdaş uygarlık yolu ile sonsuza dek sevgi ve özlemle hatırlanacaktır.

 Bu düşüncelerle, bizlere emanet ettiği Cumhuriyeti ve Cumhuriyet Neslini muasır medeniyetlerin üzerine çıkaracağımıza olan inancımızı yineleyerek, vefatının 81. Yıl dönümünde Cumhuriyetimizin bânisi Gazi Mustafa Kemal ve silah arkadaşları ile vatanımız uğruna şehit ve gazi olan tüm kahramanlarımızı bir kez daha rahmetle, minnetle yâd ediyorum. Ruhları şâd olsun!

                                                                                                                                                                     

                                                                                                                                                                                          Bayram BAKIR

                                                                                                                                                                                    İlçe Milli Eğitim Müdürü

Gündoğdu Mahallesi Hükumet Caddesi 08400 BORÇKA - 04664151042

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.