ARTVİN BORÇKA İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İLÇE MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜMÜZ SAYIN BAYRAM BAKIR BAŞKANLIĞINDA YÜZ YÜZE VE UZAKTAN EĞİTİM ÇALIŞMALARI DEĞERLENDİRME TOPLANTISI YAPILDI

İLÇE MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜMÜZ SAYIN BAYRAM BAKIR BAŞKANLIĞINDA YÜZ YÜZE VE UZAKTAN EĞİTİM ÇALIŞMALARI DEĞERLENDİRME TOPLANTISI YAPILDI

Uzaktan eğitim ve yüz yüze eğitim faaliyetlerinin değerlendirildiği toplantımız zoom üzerinden Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Bayram BAKIR başkanlığında bugün saat 14.30'da yapıldı.

 

Toplantıda:

1. 23 Nisan'da düzenlenecek çelenk töreni ve tören görevlendirmeleri,

2. Destekleme ve Yetiştirme Kursları'ndan,

3. Düzenlenen deneme sınavları ve başarı oranları,

4. Artvin BİLGE Projesi veritabanına proje ve veri girişi yapılması,

5. Artvin Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından düzenlenen Okuyan Artvin projesine katılım,

6. Rehberlik Faaliyetleri,

7. Tablet Dağıtımı,

8. Kamuda tasarrufun sağlanması,

9. Bilgi paylaşımı ve güvenliği,

10. Kan bağışı hususnda hassas olunması,

 

 • Toplantı Sayın Bayram BAKIR'ın açılış konuşması ile başladı. Yapılan yoklamada Toplantıya ilçe genelindeki okul müdürlerimizin hepsinin katılım sağladığı görülmüştür.
 • 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı münasebetiyle düzenlenecek olan etkinliklerde görev dağılımı hakkında hatırlatmalarda bulunuldu.
 • Destekleme ve Yetiştirme Kursları'nda öğrencilerin daha çok yararlanması için özverili çalışmaların artırılması gerektiği hususuna değinildi.
 • Okullarımız tarafından düzenlenen deneme sınavlarında başarı oranlarının adım adım takip edilmesi gerektiği üzerinde duruldu.
 • Artvin BİLGE projesi veri tabanının aktif olduğu, söz konusu veri tabanına bilgilerin zamanında girilmesi gerektiği belirtildi.
 • Artvin Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından düzenlenen İlçemizde Leyla YER koorinesinde yürütülen "Okuyan Artvin" projesine aktif katılınması gerektiği ifade edildi.
 • Pandemi döneminde her öğretmen ve idarecimizin bir rehberlik hizmeti yürüten öğretmen olduğu, dolayısıyla her veli ve öğrenciye ulaşılması gerektiği belirtildi.
 • Tablet dağıtımı hususunda ilçemizin il genelinde en fazla tablet dağıtan ilçe olduğu,  450 civarında tabletin öğrencilerimize teslim edildiği üzerinde duruldu.
 • Kamuda tasarruf konusunda özellikle elektirik kullanımına dikkat edilmesi gerektiği belirtildi.
 • Bilgi paylaşımı ve güvenliği hususunda uzaktan eğitim sürecinde bilginin veli ve öğrencilere genelde uzaktan verildiği dolayısıyla bilginin en doğrusu ve en hızlı şekilde gelişmelerden veli ve öğrencilerimize bilgi verilmesi gerektiğine değinildi.
 • Borçka merkez meydanda kurulan Kızılay kan bağış aracında kan alımı yapıldığı, öğretmenlerimize gerekli fuyuruların yapılması gerektiği ifade edildi.

 

Toplantı sonunda sorusu olanlan okul müdürlerimizin soruları alındıktan sonra sağlık temennileri ile toplantı sona erdirilmiştir.

 

09-04-202109-04-2021

Gündoğdu Mahallesi Hükumet Caddesi 08400 BORÇKA - 04664151042

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.