ARTVİN BORÇKA İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İLÇE MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜMÜZ SAYIN BAYRAM BAKIR'IN ÖĞRETMENLER GÜNÜ MESAJI

İLÇE MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜMÜZ SAYIN BAYRAM BAKIR'IN ÖĞRETMENLER GÜNÜ MESAJI

Değerli Meslektaşlarım,

Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün, millet mektepleri başöğretmenliğini kabul ettiği 24 Kasım günü, 1981 yılından bu yana öğretmenler günü olarak kutlanmaktadır.

Öğretmenlik bir meslek olmanın ötesinde, bir insanlık hizmeti, bir sevgi işi, bir kültür ve medeniyet sorumluluğudur. Öğretmenlik ilim adamı, sanatçı, mucit, bürokrat, esnaf ve tüccar yetiştirme işidir. Öğretmenlik, tecrübe ve irfanla çocuklarımızı, gençlerimizi, geleceğe hazırlama mesleğidir. Bu yönüyle öğretmenler eğitim sistemimizin ve toplumun temel yapı taşları, istiklal ve istikbalimizin de mimarlarıdır. Kutsal olduğu kadar mesuliyeti ağır bir mesleği icra eden siz fedakâr öğretmenlerimizin bu mesuliyeti bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da hakkıyla taşıyacağınıza yürekten inanıyorum.

Bu duygularla bütün eğitim çalışanlarını en derin sevgi ve muhabbetlerimle selamlıyor, bütün öğretmenlerimize sağlık ve sıhhat temenni ediyor, bütün öğretmenlerimizin Öğretmenler Gününü kutluyorum.

Bu vesileyle emekli öğretmenlerimize sağlık, huzur dilerken, başta Başöğretmen Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, Rahmeti Rahman'a kavuşmuş tüm öğretmenlerimizi rahmet ve şükranla anıyorum.

                                                                                                                                                                   Bayram BAKIR

                                                                                                                                                           İlçe Milli Eğitim Müdürü

Gündoğdu Mahallesi Hükumet Caddesi 08400 BORÇKA - 04664151042

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.