ARTVİN BORÇKA İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İlçemiz Kaymakamlık Toplantı Salonunda " Okul Güvenliği Toplantısı " yapıldı

  06.09.2019 tarihinde Borçka Kaymakamı Sayın Hasan Hüsnü TÜRKER başkanlığında gerçekleştirilen toplantıya Borçka Belediye Başkanı Ercan ORHAN ile , İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü, İlçe Emniyet Amirliği, İlçe Jandarma Komutanlığı, İlçe Toplum Sağlığı Merkezi  temsilcileri , okul müdürleri, okul aile birliği başkanları ve  mahalle muhtarları katıldılar.  
İlçemiz Kaymakamlık Toplantı Salonunda

 

Okullarımız ve çevresindeki kamera güvenlik sistemleri, taşımalı servislerde ulaşım güvenliği , okul servis araçları, taşıma araçları, emniyet ve trafik tedbirleri ile uyuşturucu ve madde bağımlılığı konularında İlçe Milli Eğitim Müdürü Bayram BAKIR , İlçe Emniyet Amiri Fatih TEMEL ve İlçe Jandarma Komutanı Erol ERKORKMAZ tarafından kendi alanları ile ilgili sunumlar yapılarak diğer katılımcıların görüşleri alındı.

 

Konuya ilişkin olarak bu zamana kadar yapılan çalışmalar , mevcut durumun analizi ve gelecekte alınması gereken tedbirler özellikle vurgulandı.

 

Şehirler arası karayolu güzergahında yer alan okullarda eğitim gören öğrencilerin giriş çıkış saatlerinde karayolundaki trafik yoğunluğu nedeniyle mevcut güvenlik tedbirlerinin üst seviyeye çıkarılması , önceki yıllarda alınan İl Trafik Komisyonu kararları doğrultusunda tedbirlerin alınması gerektiği belirtildi.  

 

Gündoğdu Mahallesi Hükumet Caddesi 08400 BORÇKA - 04664151042

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.