ARTVİN BORÇKA İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

ŞEHİT SAVAŞ GEDİK MTAL'DEN SAĞLIKLI TURİZM İŞLETMELERİ PROJESİ

ŞEHİT SAVAŞ GEDİK MTAL'DEN SAĞLIKLI TURİZM İŞLETMELERİ PROJESİ

Dünya Sağlık Örgütü tarafından pandemi ilan edilen Covid-19 virüsünün Türkiye'de yayılmasının önlenmesine yönelik verilen başarılı mücadele sonrasında, seyahat ve turizm faaliyetlerinin güvenli bir şekilde gerçekleştirilebilmesi amacıyla tedbirler alındı. Bu süreçte hem vatandaşlarımızın hem de yurtdışından gelecek turistlerin güven içerisinde tatil yapmalarını sağlamak için Kültür ve Turizm Bakanlığı'nın öncülüğünde, Sağlık, Ulaştırma, İçişleri ve Dışişleri Bakanlıklarının katkıları ile Güvenli Turizm Sertifikası (Safe Tourism Certificate) hazırlandı.

Türkiye'nin Güvenli Turizm Sertifikası, tatilini Türkiye 'de geçirecek tüm Türk vatandaşları ve yabancı ziyaretçilere, ulaşımdan konaklamaya, tesis çalışanlarından yolcuların kendi sağlık durumuna kadar uzanan geniş bir yelpazede bir dizi yeni tedbirleri tanımlamaktadır. Bu kapsamda "Sağlıklı Turizm İşletmeleri Projesi" okulumuz Konaklama ve Seyahat Hizmetleri öğretmenleri Sema DANABAŞ, Ayşe Pakize ÖZDEMİR ÇEVİK ve öğrencilerinin araştırmaları sonucunda hazırlanmıştır. Sağlıklı ve güvenli bir konaklama ve tatil deneyimi için turizm işletmelerinde alınan tüm önlemleri bilgilerinize sunarız. Şehit Savaş Gedik Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi olarak sağlıklı kalmanızı dileriz.

Proje İçeriği İçin Tıklayınız...

Gündoğdu Mahallesi Hükumet Caddesi 08400 BORÇKA - 04664151042

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.