ARTVİN BORÇKA İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

YAŞAYAN MATEMATİK: "ARTVİN'E SAYISAL BAKIŞ PROJESİ" AÇILIŞI İLÇEMİZ ANBARLI YBO'DA VALİMİZ TARAFINDAN YAPILDI

YAŞAYAN MATEMATİK:

Açılış törenine Artvin Valisi Sayın Yılmaz DORUK,  Hanımefendi Meral DORUK, protokol üyeleri, öğretmenler, öğrenciler ve veliler katıldı.

09 Ağustos- 05 Eylül tarihleri arasında her ilçeden yaklaşık 50, toplamda 950 öğrencimizin katılımıyla gerçekleşecek olan ve matematik atölyesiyle birlikte; kodlama, sanat, zeka oyunları, müzik, oryantiring, STEM, astronmi, beden eğitimi ve spor atölyelerinin bulunduğu eğitim kampının açılış töreni yapıldı. Çocuklarımız üç gün boyunca kampımızda; eğitim, sosyal, kültürel ve sportif faaliyetlerle bilişsel, duyuşsal ve psikomotor becerilerini geliştireceklerdir.

Törende konuşan İl Milli Eğitim Müdür Sayın Fahri ACAR selamlama konuşmalarının ardından "Bütün dünyada olduğu gibi maalesef 2020-2021 toplumsal yaşam ve eğitim yaşamı açısından zorlu bir dönem oldu. Bu dönemde kısmen yüz yüze çoğu zaman ise çevrim içi olarak EBA sistemi ile eğitim öğretim faaliyetlerini yürüterek çocuklarımızın öğrenme kayıplarını en aza indirmeye çalıştık. Bu anlamda çocuklarımızın gelişimine katkı sunabilmek için eğitim öğretimde Artvin bayrağını en yükseklere çıkarmaya çalıştık. LGS'de bu yıl ülke puanının 22 puan üzerine çıkarak büyük bir başarı gösterdik. Bu da çabalarımızın karşılık bulduğunu bizlere gösterdi.

Bu projemiz de daha önceden planladığımız ve salgın sebebiyle henüz hayata geçirebildiğimiz bir proje. Projenin çocuklarımızın gelişimine sağlayacağı faydalar yanında Anbarlı'daki tesisimizi de değerlendirmiş olduk. İnşallah ileriki zamanlarda başka projelerde de tesisimizi kullanmayı planlıyoruz. Projemiz ilimize hayırlı olsun." dedi. İl Milli Eğitim Müdürü ACAR, Artvin Valisi Sayın Yılmaz DORUK başta olmak üzere projede emeği geçen herkese ve törene katılan tüm katılımcılara şükran ve teşekkürlerini sunarak sözlerini tamamladı.

Artvin Valisi Sayın Yılmaz DORUK törende yaptığı açılış konuşmalarında "Yaşayan Matematik projesi, Artvin'de göreve başladığım ilk günden itibaren üzerinde çalıştığımız bir projeydi. Projeye ismini verirken ayağı yere basan, hayat bulan bir proje olmasını göz önünde bulundurduk. "Yaşayan Matematik: Artvin'e Sayısal Bakış" derken aslında Artvin gerçeklerini de ortaya koymaya çalıştık. Bir sonraki adımda Artvin'e sayısal bakış kısmını daha iyi görebiliriz. Çünkü biz bu projeyi aynı zamanda turizmi de düşünerek planladık. Proje ile Anbarlı'daki bu tesisimizin yok olmasının da önüne geçmek istedik. Bundan sonraki süreçte tesisimizi başka projeler için de kullanmayı planlamaktayız. Bu projemizle ilk adımı atmış olduk. Projemiz Artvin'e hayırlı olsun" dedi. 

Konuşmaların ardından tesisteki atölyeler tüm misafirler tarafından gezildi.

 

 

11-08-202111-08-202111-08-202111-08-202111-08-202111-08-202111-08-202111-08-202111-08-2021

Gündoğdu Mahallesi Hükumet Caddesi 08400 BORÇKA - 04664151042

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.